بهترین دست خشک کن ها در سال 1399 کدامند؟

بهترین دست خشک کن برقی

این پست آخرین بار چهارشنبه 12 مهر ماه 1399 به روز شد.

جواب این سؤال هنوز کمی بستگی به نیازهای رفاهی شما در محل مورد نظر دارد. برای هر نوع نیاز و مکان تعدادی دستگاه  دست خشک کن “بهترین” وجود دارد.

آیا شما به دنبال یک دست خشک کن پر سرعت هستید یا یک دست خشک کن با مصرف انرژی کم کلید معمای ما است؟ آیا به دستگاهی نیاز دارید که جنبه های بهداشتی دستشویی شما را بهبود بخشد یا به یک خشک کن دست احتیاج دارید که باعث ایجاد صدای بلند در محل های حساس نشود؟ در این پست بهترین خشک کن های دست در هر دسته مورد بررسی قرار می گیرد.

بهترین دست خشک کن ها برای خرید در سال 1399:

جزئیات بیشتر درباره مکان مناسب هر یک از موارد فوق ، بسته به نیاز شما ، در زیر آمده است:

آیا واقعا دست خشک کن می‌تواند دست شما را در کمتر از 12 ثانیه  خشک کند؟

بنر خشک کن دست در 12 ثانیه

تعدادی دست خشک کن  با سرعت بالا در بازار موجود است که بصورت واقعی دست های شما را در کمتر از 12 ثانیه خشک می کنند. کلیه دست خشک کن های دسته جت و سوپر جت این امر را انجام می‌دهند .

اگر به دنبال بالا ترین سرعت هستید دست خشک کن های سری سوپر جت با دو تیغه باد می‌توانند مناسب باشند در این دست خشک کن ها دست به داخل دست خشک کن رفته و آب بصورت کامل از روی آن جدا شده و دست خشک می گردد . دست خشک کن های سوپر جت مانند دست خشک کن MTCO مدل دایره ای High Speed C1 و دست خشک کن اتوماتیک Super jet رینا  در رتبه اول دست خشک کن های با سرعت خشک کنندگی 5 الی 10 ثانیه قرار دارند

همچنین دست خشک کن  دست خشک کن برقی جت Sitco سری 3D با ایجاد سه تیغه باد پرفشار دستان شما را در 8-12 ثانیه خشک می‌نماید یا دست خشک کن دست خشک کن Hitech سری Biodrier مدل GSQ 87 دست های با موتور توربوی ژاپنی با دوام و عمر زیاد علاوه بر خشک کردن دستان شما زیر 12 ثانیه با ایجاد نور uv آبی دستان شما را تا  حدی  ضد عفونی می کند  .

در صورتی که دست خشک کن کم مصرف دغدغه اصلی شماست چه چیزی را جستجو کنید ؟

مصرف انرژی در دست خشک کن ها چه از نظر هزینه های مصرف برق آنها و چه از نظر ملاحظات محیط زیستی حائز اهمیت هستند ، اگر دغدغه فکری شما تهیه دست خشک کنی با مصرف انرژی کم می‌باشد، بهتر است نگاهی به دست خشک کن های با تکنولوژی جدید بیندازید .

دست خشک کن هایی که مصرف انرژی پایینی دارند ، این دست خشک کن ها دارای قدرت هیتر کمتر و سرعت باد قوی تری هستند به این دست خشک کن ها همانطور که اشاره شد جت و سوپر جت گفته می‌شوند . در این سری خشک کن ها به جای این که اصل بر تبخیر آب از روی دستان گذاشته شود ، جدا کردن آب  از روی دست با فشار باد در اولویت قرار گرفته است و منجر به نتایج بهتری گردیده است .

بطوریکه متوسط خشک نمودن دست ها در دست خشک کن های کلاسیک (قدیمی) 35 ثانیه و در درست خشک کن های جت حدود 12 ثانیه یعنی حدود 1/3 می‌باشد . این بازدهی بالا هنگام تردد استفاده کنندگان از دست خشک کن موجب کمتر شدن ازدحام و ایجاد رضایت در مکانهای عمومی می‌گردد . با دقت به این نکته است که تفاوت قابل ملاحظه سری های قدیمی با تکنولوژی و ایده جدیدتر مشخص می‌شود .

برخی از مصرف کنندگان دست خشک کن هنگام جستجوی دست خشک کن به میزان وات دستگاه توجه می‌کنند و تصورشان بر این است که قدرت بیشتر این دست خشک کن ها  باعث خشک شدن سریع دستان می‌شود در حالیکه دست خشک کنهای وات بالا بازدهی کمی دارند.

برای مثال دست خشک کن های با یک رنج قیمت را با یکدیگر مقایسه می‌نماییم :

دست خشک کن کلاسیک 2500 وات بیمر

دست خشک کن جت 1500 وات Airforce هایتک

مقایسه دست خشک کن 2500 وات بیمر و دست خشک کن جت Airforce هایتک

همانطور که در مشخصات   دو دست خشک کن مشخص است وات مصرفی دست خشک کن کلاسیک بیمر 2500 وات ، سرعت خروج هوا 30 m/s ، زمان خشک کردن دست در آن 25-40 ثانیه می‌باشد در حالیکه دست خشک کن جت Airforce هایتک 1500 وات ، سرعت خروج هوا 80-95 m/s ، زمان خشک کردن دست ها 8 – 12 ثانیه و دارای قیمت مناسب تری می‌باشد .

بنابر این قدرت بیشتر دست خشک کن لزوما به معنی سرعت بالای خشک کنندگی آن نمی‌باشد.

آیا خشک کردن دستها با دست خشک کن بهداشتی است؟

رعایت بهداشت بواسطه دست خشک کنهای اتوماتیک همواره یک موضوع تقابل بر انگیز در مقابل تولید کنندگان صنعت دستمال کاغذی بوده است  ، که عمدتا بر اساس پروتکل های آزمایش گمراه کننده  سعی در عدم بهداشتی جلوه دادن استفاده از دست خشک کن ها نموده اند . ما در مورد این موضوع به تفصیل در  مقاله آیا خشک کردن دستها با دست خشک کن بهداشتی است؟ نوشته ایم

اگرچه بهداشت خشک کردن دستها با دست خشک کن (در نتیجه عدم تماس و لمس آن ) از دستمال های های کاغذی بسیار بیشتر است ، اگر نگران بهداشت هوای فوت شده بر روی دستان نگرانی اصلی شماست ،  ما به شما دست خشک کن های دارای فیلتر هوای دست خشک کن های سوپر جت و خشک کن های دست جت  سری Clean dry  را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

 مورد دیگری که که وجه مشترک کلیه دست خشک کن های جدید است ، امکان خشک کردن دست ها در حدود 12 ثانیه و زیر آن است. این امر موجب می‌شود که دستهای کاربر بصورت کامل خشک شوند و برای اطمینان از اینکه کاربران از دست خیس خود بر روی روی سطوح مورد استفاده عمومی ،  جیب ها ، پشت موس های کامپیوتر و غیره ، استفاده نخواهند کرد امری ضروری است ، زیرا خیسی دستها به عنوان زمینه پرورش میکروبها شناخته می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

.
شروع گفتگو
مشاوره آنلاین
سلام
آیا در رابطه با بهترین دست خشک کن ها در سال 1399 کدامند؟ احتیاج به مشاوره آنلاین در واتساپ دارید؟