مقالات

راهنمای خرید جاروبرقی صنعتی

راهنمای خرید جاروی صنعتی

 سابقه جاروبرقی های صنعتی در ایران به حدود 25 سال پیش باز می‌گردد  که در آن زمان اولین نمونه جاروبرقی صنعتی از روی یک نمونه جاروی الکترولوکس طراحی و ساخته شد . جارو های صنعتی اولیه ابتدا از آلومینیوم تهیه می‌گردید بدین صورت که آلومینیوم را با قالبهای پرس سنگین فرم می‌دادند سپس با دستگاههای پرس کوچک جای اتصالات ، خروجی هوا و جای کلیدهای آنها را ایجاد می کردند.

همچنین جهت شاسی موتور از بسته به تعداد موتور های وکیوم سوراخهایی دایره ای بر روی آن قرار داده و موتورهای جاروبرقی را جایگذاری می‌نمودند.

جاروبرقی های صنعتی  جهت  نظافت محل های بزرگ و صنعتی کاربرد دارد تفاوت این جارو ها با جاروهای خانگی جدای از ابعاد بزرگتر جارو های صنعتی در قدرت بیشتر جاروی صنعتی می‌باشد بطوریکه مکنده های صنعتی از دو یا سه موتور صنعتی بهره می برند که هر موتور آنها تقریبا به اندازه مکش موتور جاروی خانگی کاربرد دارد. همچنین جاروهای صنعتی دارای ظرفیت مخزن بیشتری بوده و زباله در مخزن می‌باشند یعنی بر خلاف جارو برقی های خانگی که زباله در آنها داخل کیسه جمع آوری می‌گردد  در جاروهای صنعتی زباله داخل مخزن استیل جاروبرقی جمع آوری می‌شود .

      جهت خرید جارو برقی صنعتی اطلاعاتی در خصوص متراژ فضای مورد کار جارو ، تعداد ساعتی کارکرد جارو  ، طبقات و نوع کار بسیار مهم و حائز اهمیت هستند لیکن در این مطلب قصد داریم تا شما را با نکاتی کلی در مورد خرید یک جاروی صنعتی مناسب آشنا کنیم….

موارد مهم در انتخاب جاروبرقی صنعتی :

1- وسعت محل

به منظور بهره وری بالا در کاربرد جاروبرقی طبیعتا بهتر است جاروبرقی متناسب با وسعت مورد نظر انتخاب گردد .

در شرایط کارکرد نرمال :

فضاهای کوچک :  0 الی 200 مترمربع جاروی نیمه صنعتی یک موتوره
فضاهای متوسط:  200 الی 600 مترمربع جاروبرقی صنعتی دو موتوره (معمولی و اتوماتیک)
فضاهای بزرگ :  600 الی 2000 مترمربع جاروبرقی صنعتی سه موتوره (معمولی و اتوماتیک)

2-  محل کار جاروی  صنعتی

بسته به اینکه محل جاروبرقی صنعتی کجا باشد نوع و قدرت آن متفاوت است بطور مثال اگر محل شما یک محیط کوچک مانند دفتر کار است جاروبرقی نیمه صنعتی و اگر یک کارواش با رفت و آمد بالاست جاروبرقی صنعتی مورد نیاز شما می‌توانید از جاروبرقی صنعتی دو موتوره یا سه موتوره اتوماتیک متناسب با کار خود بهره ببرید.

3- زباله های  هدف جمع آوری

جاروهای صنعتی تقریبا هر چیزی که بتواند از لوله خرطومی آن عبور کند را مکش می‌نمایند و اکثرا در مدل های آب و خاک جهت جمع آوری زباله خشک و مایعات تولید می‌گردند  و شما با توجه به نیاز خود می‌توانید جاروی خود را انتخاب نمایید .

4- تعداد ساعت کاری استفاده از جارو 

الکتروموتورهای جاروبرقی صنعتی به دلیل دور موتور بالای خود و حرارت ناشی از چرخش موتور به دور هسته خود خیلی سریع گرم می‌گردند  لذا استراحت به موقع جارو از اهمیت زیادی برخوردار می‌باشد و لذا اگر ساعت کاری استفاده از جارو زیاد باشد استفاده از جاروی اتوماتیک که موتورها را به نوبت استراحت می‌دهد اهمیت پیدا خواهد کرد .

5- مانور پذیری

 مانور پذیری دستگاه ارتباط مستقیم با عملکرد و بازدهی جاروبرقی صنعتی شما دارد. مثلا اگر محل نظافت شما در چند طبقه می‌باشد و آسانسور نیز در دسترس نیست بهتر است از جاروهای کوچک و نیمه صنعتی استفاده نمایید .

6- پرسنل و نیروی انسانی:

همچنین جنسیت پرسنل که از جاروی صنعتی استفاده می‌نمایند به همراه تخصص و نوع طبقه شغلی ( کارگر – تحصیل کرده ) در انتخاب جارو موثر است.

7-در دسترس بودن قطعات و خدمات پس از فروش

در دسترس بودن قطعات و خدمات پس از فروش جاروهای صنعتی در شهر محل اقامت شما اهمیت زیادی دارد.

تهران صنعت با 20 سال سابقه در امر تولید و عرضه تجهیزات نظافت صنعتی و شناخت کامل بازار، محصولات، تولید کنندگان ، وارد کنندگان و  عرضه کنندگان …   آمادگی خود را جهت مشاوره و عرضه جاروبرقی صنعتی مناسب محل شما با گارانتی کیفیت و قیمت مناسب اعلام می‌دارد . تلفن تماس  54602000 – 021

لطفا جهت مشاهده کلیه جاروبرقی های صنعتی به همراه قیمت به دسته جاروبرقی صنعتی مراجعه نمایید .

نوشته های مرتبط

1 نظر در “راهنمای خرید جاروبرقی صنعتی

  1. blog گفت:

    ای کاش همه مثل شما توضیح میدادند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *