انواع دسته بندی جاروبرقی مناسب اماکن صنعتی اداری

انواع جاروبرقی صنعتی

جاروبرقی ها بهترین راه حل برای محیط های نظافت و نگهداری محیط های صنعتی و اتوماسیون تولید به شمار میروند که برای تمیز کردن مناطق محصور و رفع گرد و غبار و دود و مواد خطر ناک مفید می‌باشند. همچنین جارو برقی مناسب جهت اتاق های تمیز و مکانهایی که مجوز ورود هیچ نوع گرد و خاکی در آن ها نیست می‌باشند . مانند محل های دارای ماشین آلات حساس به گرد و غبار و اتاق های تمیز .

این مقاله به معرفی دسته بندی کلی انواع جاروهایی است که در سایت کمپانی Nilfix اشاره شده است پرداخته است و این دستگاهها را از نظر حجم کار ، سیستم مکش، محل مورد استفاده و نوع زباله های هدف به ۱۲ نوع دسته بندی نموده است . 

 

دسته بندی انواع جاروبرقی از نظر کاربرد آن ها در صنایع: 

 1. جاروبرقی های تجاری تک فاز آب و خاک 
 2. جاروبرقی ضد انفجار
 3. جاروبرقی جمع آوری گرد و غبار خطرناک
 4. جاروبرقی های سه فاز آب و خاک 
 5. جاروبرقی های بهداشتی و ایمنی صنعتی
 6. جاروبرقی های مخصوص تراشکاری و جمع آوری روغن و آب صابون
 7. جاروبرقی های مخصوص داروسازی و صنایع غذایی
 8. مکنده های وکیوم و بسته بندی
 9. جاروبرقی های هوای فشرده ( پنوماتیکی)
 10. سیستم های انتقال مواد ( بوسیله وکیوم )
 11. سیستم های جمع آوری گرد و غبار محیط
 12. سیستم های جاروبرقی مرکزی
 
حال به توضیح مختصر هر کدام از دسته بندی جارو های صنعتی  در این مقاله می‌پردازیم :
 

۱- جاروبرقی های تجاری تک فاز آب و خاک 

برای تمیز کردن در محیط های کثیف، ناهموار و گرم طراحی شده اند. این امر آنها را برای تمیزکاری در بخش کشاورزی، ساختمان و ساخت و ساز و صنایع که ایمنی از اهمیت زیادی برخوردار است، ایده آل می کند. برای محیط های نسبتا تمیز مانند فضای اداری، محیط های خرده فروشی، مدارس و انبارها و همچنین تمیز کردن جایی که بهداشت و ایمنی از اهمیت زیادی برخوردار است مانند غذا و آشامیدنی، بهداشت و درمان، داروسازی و صنایع آهن و فلزات کاملا مناسب هستند.
 
جاروبرقی صنعتی در مدل های دو  و سه موتوره و کاربرد خاک و آب و خاک تولید می‌گردند و این جارو ها متداول ترین و پر مصرف ترین جاروها در ایران و جهان می‌باشند به همین دلیل به آنها جاروی صنعتی تجاری نیز گفته می‌شود.
 
جاروبرقی صنعتی تر و خشک
 

جاروبرقی صنعتی آب و خاک

 
 

۲- جاروبرقی های صنعتی ضد انفجار

در اماکنی که گرد و غبار قابل اشتعال وجود داشته باشد مانند گرد و غبار حاصل از غلات، آرد، نشاسته، شکر، خوراک دام، فلزات سبک، زغال سنگ، پلاستیک و منسوجات. اگر غلظت کافی این مواد وجود داشته باشد، مخلوط آن با هوا و یک منبع اشتعال می تواند منجر به انفجار شود. جاروبرقی ضد انفجار از ایجاد مخلوط بالقوه انفجاری جلوگیری می کند. موتور این جارو ها به صورتی طراحی شده است که بدون جرقه قابل کارکرد می‌باشند.
 
جاروبرقی صنعتی ضد انفجار
 
 

۳- جاروبرقی جمع آوری گرد و غبار خطرناک

هنگامی که صحبت از تمیزی و پاک بودن محل به میان می آید  ، سه طبقه از ذرات معلق و گرد و غبار به میان می آید L (ریسک کم) ، M (ریسک متوسط) ، H (ریسک بالا) ، جاروبرقی های مخصوص جمع آوری گرد و غبار گرد و خاک دارای فیلتر های استاندارد مطابق با ریسک ذرات معلق می‌باشند که این فیلتر ها به تاییدیه اداره استاندارد اروپا رسیده است و ایمنی کامل را برای کار فراهم نموده است.
 
 
جاروبرقی جمع آوری گرد و غبار خطرناک
 
 

۴- جاروبرقی های آب و خاک سه فاز

جاروبرقی های سه فاز جهت استفاده دائم و مستمر استفاده می‌گردند ، این جاروبرقی های صنعتی به دلیل دائم کار بودن مناسب استفاده در کنار دستگاهها و خطوط تولید جهت کار مستمر و سنگین می‌باشند . جاروهای صنعتی سه فاز می‌توانند به دمنده های جانبی مجهز گردند که مکش و جریان باد بیشتری را برای جارو به ارمغان می آورند.این جارو ها به جاروهای توربینی نیز معروف هستند شما می‌توانید از بین مدل های موجود مدل های خشک یا تر و خشک را انتخاب بفرمایید.
 
جاروبرقی های صنعتی آب و خاک سه فاز
 
 
 

۵- جاروبرقی های بهداشتی و ایمنی صنعتی

این جاروبرقی های صنعتی سطح بهداشت محیط را برای هر سه سطح گرد و غبار L , M ,H افزایش می‌دهند و در محیط های بهداشتی و اماکنی که خطر انفجار در آنها وجود دارد کاربرد دارند.
 
جاروبرقی های بهداشتی و ایمنی صنعتی
 
 

۶- جاروبرقی های مخصوص تراشکاری و جمع آوری روغن و آب صابون

این جاروبرقی ها جهت جمع آوری تراشه ، روغن و آب صابون حاصله از تراشکاری کاربرد دارد ، تراشه های جمع آوری شده که به همراه روغن و آب صابون می‌باشند به وسیله ماکرو فیلتر ها از مخلوط جدا شده و در محفظه خاصی جمع آوری می‌گردند.
 
 
جاروبرقی های مخصوص تراشکاری و جمع آوری روغن و آب صابون
 
 

۷- جاروبرقی های مخصوص داروسازی و صنایع غذایی

این نوع از جاروها جهت صنایع غذایی و دارویی طراحی شده اند و تضمین کننده بالاترین سطح بهداشت در این محیط ها می‌باشند.
 
جاروبرقی های صنعتی مخصوص داروسازی و صنایع غذایی
 

۸- مکنده های وکیوم و بسته بندی

طیف وسیعی از زباله های صنعتی می‌توانند جهت بازیافت کاربرد داشته باشند مانند کارخانه های قطعه های تولیدی، پلاستیک، کاغذ و پارچه که هر روز در طول طی چرخه ای تولید و بسته بندی تولید می شود.  جاروهای صنعتی می‌توانند خلا ناشی از از وقفه برای تمیز کردن دستگاه های برش و بسته بندی را از بین ببرند و از پخش شدن ضایعات در محیط اطراف جلوگیری کرده و حفظ کیفیت محصول را در زمان واقعی فراهم کنند.
 
 
مکنده های وکیوم و بسته بندی
 
 

۹- جاروبرقی های پنوماتیکی

جاروبرقی های پنوماتیکی با جریان فشار باد کار می‌نمایند و هیچگونه الکتروموتوری داخل آنها تعبیه نشده است این جاروها معمولا در اماکنی که خطر انفجار در آنها وجود دارد کاربرد دارد.
 
جاروبرقی های پنوماتیکی

۱۰- سیستم‌های انتقال مواد : 

نقاله های پنوماتیک دانه ها، پودر ها، قرص ها و کپسول های خالی را از ظروف به ماشین های پردازش انتقال می دهند. این محدوده شامل حمل و نقل پنوماتیک هوا و فشرده است.این جارو جهت انتقال دانه ها و مواد از یک محیط به محیط دیگر کاربرد دارد.
جاروبرقی های صنعتی پنوماتیکی
 

۱۱- سیستم های جمع آوری گرد و غبار محیط

این سیستم امن ترین راه برای جمع آوری آلودگی های معلق در هوا می‌باشد و آلودگی های پراکنده در فضا را جمع آوری می‌نماید.
 
سیستم های جمع آوری گرد و غبار محیط
 
 

۱۲- جاروبرقی های مرکزی :

جاروهای مرکزی شامل یک یونیت مکنده می‌باشد که در فضای خارج مکان مورد نظر کار گذاشته شده و بوسیله لوله کشی به مکانی که احتیاج به نظافت دارد متصل می‌شود.
 
 
جاروبرقی های مرکزی
برگرفته از سایت رسمی Nilfix:
 • https://www.nilfisk.com/en/products/Pages/Vacuum-cleaners/Industrial-vacuum-cleaners/group.aspx

دیدگاهتان را بنویسید

.
شروع گفتگو
مشاوره آنلاین
سلام
آیا در رابطه با انواع دسته بندی جاروبرقی مناسب اماکن صنعتی اداری احتیاج به مشاوره آنلاین در واتساپ دارید؟